Buy Now
Product 1 Title

Sample text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit nullam nunc justo sagittis suscipit ultrices.

Quantity
$20.00
$17.00

Organizacja w czasach zarazy.

Nowa organizacja czasu.

      Ciągle pędziliśmy, mieliśmy mnóstwo dodatkowych zajęć, tak też wyglądało życie naszych dzieci. Po szkole szybko na tańce, albo karate – tylko szybko, bo trzeba jeszcze zdążyć na basen, a później podjechać do galerii po prezent dla dziadków na imieniny. W ten sposób wyglądała większość dni i chociaż narzekaliśmy na dużą ilość zajęć i obowiązków to lubiliśmy takie życie. W większości przyzwyczailiśmy się do tego i dobrze funkcjonowaliśmy w takim rytmie – wiedzieliśmy, że musimy wykorzystać każdą wolną chwilę, bo później już mamy zaplanowane coś innego. Mając dużo obowiązków i zajęć dobrze wykorzystywaliśmy czas, który mamy. Udawało się wszystko zorganizować, teraz jednak jest inaczej. Chaos, wszyscy w domu i niby trzeba pracować, uczyć się, ale jeśli mogę to robić w piżamie pod kocem z ciepłą herbatką to jak mam się skupić?

  1. Zorganizuj sobie przestrzeń do pracy czy nauki. Pomóż w tym dzieciom. Jeśli łóżko kojarzy Ci się ze snem, wstań i usiądź przy biurku a najlepiej chociaż przez część pracy czy nauki online przyjmij pozycje stojącą.
  2. Wyeliminuj rozpraszacze, jeśli Twoje dziecko nie może się skupić, może ma za dużo rzeczy na biurku? To samo dotyczy dorosłych. W większości przypadków im mniej rzeczy na biurku tym lepiej.
  3. Wywietrz pokój, posprzątaj w nim. Odnoś talerze, czy kubki na swoje miejsce – nie gromadź tego. Utrzymuj odpowiednią temperaturę powietrza taką by nie dokuczała Ci senność.
  4. Może piżama, czy luźny dres kojarzy Ci się z lenistwem albo odpoczynkiem? Jeśli tak przebierz się. Ubierz ubrania w których chodzisz do pracy, czy szkoły na czas zajęć online, włóż nawet buty jeśli to może Ci w czymś pomóc.
  5. Jeśli przez godzinę po przebudzeniu czujesz się sennie warto wstać 15 minut wcześniej by wyjść na zewnątrz i pooddychać świeżym powietrzem?
  6. Planery, organizery, kalendarz, alarmy i przypomnienia – trzeba się z nimi zaprzyjaźnić, żeby nie zapomnieć o pracy domowej, sprawdzianie, kartkówce czy projekcie do oddania.

      Nowa rzeczywistość szkolna online jest bardzo trudna dla dzieci, ale także ich rodziców na których spadł teraz ogrom obowiązków. Dajcie sobie czas na przyzwyczajenie się do nowej sytuacji – dużo zdrowia dla wszystkich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *