Buy Now
Product 1 Title

Sample text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit nullam nunc justo sagittis suscipit ultrices.

Quantity
$20.00
$17.00

Dlaczego warto czytać książki dzieciom?

Dlaczego warto czytać książki dzieciom? Pewnie wiesz, że to właśnie czytanie jest podstawowym narzędziem zdobywania wiedzy także przez najmłodszych. Kilka powodów dla których warto czytać dzieciom. 
Czytanie wpływa korzystnie na budowanie więzi pomiędzy dziećmi a rodzicami. To właśnie czytając spędzasz czas razem z dzieckiem, poświęcasz mu swoją uwagę. Możesz się przytulić, porozmawiać. Dzięki temu zaspokajasz potrzeby emocjonalne dzieci. 
Rozwój wyobraźni, czyli fantastyczni, odważni bohaterowie, bajkowe opisy miejsc, podróży, to właśnie nieograniczone możliwości rozwoju myślenia Twojego dziecka. Wszystko odbywa się przecież w jego wyobraźni. 
Poprawa koncentracji, skupiania uwagi, ćwiczenia pamięci. Aby dowiedzieć się jak potoczyły się losy ulubionego bohatera dziecko musi się skupić, wsłuchać bardziej niż przy wielu innych czynnościach. 
Nauka czytania ze zrozumieniem, nawyk czytania, zdobywanie ogólnej wiedzy o świecie, czytając od najmłodszych lat dziecku ułatwisz mi start w szkole czy przedszkolu. 
Historie bohaterów to dobry pretekst, żeby porozmawiać o tym co trudne. Wreszcie masz dobry moment, aby poruszyć różnice pomiędzy dziewczynką a chłopcem. Uświadomić czym jest „zły dotyk” na to nie jest za wcześnie – bajki pomogą przebrnąć Ci przez ta tematykę. 
Kształtowanie w dziecku empatii, pomoże w tym rozmowa o tym co mógł czuć bohater. Dzięki temu dziecko uczy się wyrażania także swoich emocji i uczuć, a to bardzo przydatna umiejetność. 
Pokazanie dziecku jak może poradzić sobie z trudnościami jakich doświadcza. To przecież bajki uczą tego, żeby się nie załamywać, bo ze wszystkim można sobie jakoś poradzić. 
•Razem z Pauliną Parys napisałyśmy eBook dla dzieci „Zajmijmy się tym! Bajkoterapia na każdy miesiąc”. Który możesz kupić teraz w promocyjnej cenie tutaj: www.terapiaslowem.pl
•Mamy do zaoferowania 12 bajek terapeutycznych dla dzieci. W każdej głównym bohaterem jest inne zwierzątko, które przy pomocy najbliższych uczy się jak radzić sobie z niską samooceną, poczuciem bycia innym, niepasującym do reszty przyjaciół, ze złością, lękiem, zazdrością o rodzeństwo, rozstaniem z rodzicem, rozwodem, niską samooceną, asertywnością i wiele innych.
•Jeśli masz jakieś pytania napisz do nas tutaj: kontakt@terapiaslowem.pl 
do każdej bajki dołączone są komentarze psychologiczne, kolorowe karty pracy, które dzieci uwielbiają, ćwiczenia logopedyczne, pytania pogłębiające, propozycje kreatywnej zabawy dla rodzica i dziecka. 
Promocyjna cena 59zł trwa do 08.02.2021 po zakupie dostajesz 150 stron wartościowych treści. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *