Buy Now
Product 1 Title

Sample text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit nullam nunc justo sagittis suscipit ultrices.

Quantity
$20.00
$17.00

Dlaczego dzieci nie powinny pomagać w obowiązkach domowych?

         Dzieci nie powinny pomagać w obowiązkach domowych, bo one po prostu powinny je mieć i wypełniać. Słowo „pomoc” nie jest odpowiednie, gdyż Wasz dom należy również do dzieci – a więc dbanie o niego to również ich obowiązek. 
        No i tutaj zwykle słyszę, no tak ale.. „przecież to dzieci, są małe, powinny mieć dzieciństwo i czas na zabawę”, „przecież chodzą do szkoły, muszą się uczyć – nie mają czasu..”
S.T.O.P. !
        1. Krok pierwszy, by coś zmieniło się na lepsze. Zrozumienie, że wszystkie osoby mieszkające wspólnie są tak samo odpowiedzialne za to miejsce i dbanie o nie należy do ich obowiązków. Dzieci nie tylko pomagają – one po prostu wypełniają swoje obowiązki. Osoby żyjące wspólnie, mieszkające razem – korzystają z kuchni, z łazienki, a więc każdy brudzi naczynia i każdy ubiera ubrania, które trzeba wyprać, wyprasować i włożyć do szafy. 
     2. Po drugie dzieciństwo to nie tylko zabawa – to również czas na naukę, na przyswajanie nowych umiejętności, pozbawienie dzieci obowiązków domowych to po prostu robienie im krzywdy. Nie wyręczajmy dzieci we wszystkim, bo to może spowodować, że w przyszłości nie poradzą sobie z wymaganiami jakie będą na nie czekać. Nagle pojawią się obowiązki o których istnieniu wcześniej nie mieli pojęcia – młodzi ludzie, nie będą potrafili tego zrobić, brak organizacji czasu, brak skuteczności, bezradność to wszystko może spowodować spadek poczucia własnej wartości.
     
       Podsumowując to nie tylko pomoc, to po prostu współodpowiedzialność. Obowiązki domowe należy oczywiście dostosować do wieku i możliwości dziecka.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *